آموزش

قوانین اینستاگرام (جدید)

قوانین جدید اینستاگرام

قوانین شرکت اینستاگرام هر ساله دستخوش تغییراتی هست که این تغییرات مجموعه ای از بروزرسانی ها را در اختیار کاربران خود می گذارد.این تغییرات امکانات بسیار زیادی که اغلب برای پیج های بیزینسی کاربرد دارند همراه بوده است.

در این مقاله شما از این قوانین که در سال ۲۰۲۱ و همینطور قابلیت های اضافه شده به این شبکه اجتماعی محبوب را مطالعه خواهید کرد.

شرکت بزرگ اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ در نظر دارد که محدودیت‌هایی در رابطه با فالو و لایک و همینطور قوانین جدیدی در رابطه با میزان فعالیت در اینستاگرام ارائه دهد.

یکی از مهمترین قوانین این است که می توان به کار نکردن Insight اشاره کرد و خب همانطور که می دانید زمانیکه در یک صفحه public و business شما می توانید آنالیز کلی پست مورد نظر و یا پیج خود را در هفت روز گذشته و یا در یک ماه اخیر مشاهده کنید.

اما با قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ این قابلیت برای کشور ایران و یکسری کشورهای تحریم شده ، کمی دشوارتر می باشد.

به این خاطر که در اینستاگرام ۲۰۲۱ محدودیت در بخش Insight اینستاگرام باعث شده تا تعداد افراد کمتری بتوانند پست و پیج ما را مشاهده کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد و کاربران فعال اینستاگرام از این به روز رسانی ناراضی می باشند.

Insight و قوانین جدید اینستاگرام

خیلی از فعالیت هایی که روی صفحه اینستاگرام شما توسط افراد دیگر صورت می گیرد به عنوان مثال تعداد Save و پست هایی که دیگران از پیج شما ذخیره می کنند و همینطور تعداد Like و کامنت های آنها به شما نمایش داده نمی شود. این به روز رسانی معمولاً برای پیج ها و افرادی که دارای صفحه اینستاگرام کاری و بیزینسی می باشند خبر خیلی خوبی نیست. چونکه با قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ تعداد افراد کمتری پیج شما را می‌بینند و در نتیجه میزان فروش و بازدید شما در اینستاگرام کاهش خواهد یافت.

طی قوانین جدید اینستاگرام ممکن است دیگر نتوانید گیف های متحرک موردنظر خود را در اینستاگرام پیدا کنید.

Gif در قوانین جدید اینستاگرام

در بروزرسانی جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ گیف های متحرکی که قبلاً در قسمت استیکر های استوری اینستاگرام نمایش داده میشد، به صورت پیشنهادی برای شما نمایش داده خواهد شد. همینطور طبق قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ امکان استفاده از گیف های متحرک بدون استفاده از فیلتر شکن قرار داده شده است.
قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ کمی سخت گیرانه تر است قوانین قبلی اینستاگرام است چرا که این به‌روزرسانی بسیاری از امکانات و قابلیتهایی که شما قبلاً می توانستید انجام دهید دیگر وجود نخواهد داشت.

الگوریتم جدید اینستاگرام

طبق الگوریتم های جدید اینستاگرام که در قسمت بالاتر گفته شد  بسیاری از قابلیت هایی که قبل تر میتوانستیم در شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام‌ بدیم محدود شده است.

به دلیل حریم خصوصی و قوانین جدید اعمال شده بر اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ بسیاری از امکانات insight و آنالیز اینستاگرام به طور کل برای کاربران کشور ایرانی مسدود شده است.

کامنت و لایک در قوانین جدید اینستاگرام

از آنجا که قابلیت لایک کردن و کامنت گذاشتن برای پست های اینستاگرامی جزو دسته insight و آنالیز اینستاگرام میباشد، همان قانون محدودیت برای این دو نیز اعمال شده است. پس می توان گفت که در صفحات کاری و بیزینسی اینستاگرام کمتر شاهد لایک های زیاد و کامنت های فراوانی خواهیم بود.

محدودیت لایک در اینستاگرام در قوانین جدید آن به این صورت است که در ساعت شما نمی توانید بیشتر از ۳۰۰ پست را لایک کنید. همچنین، تعداد لایک های روزانه شما حدود ۷۰۰ نفر است. در صورت نقص این قانون، شما تا ۲۴ ساعت نمی توانید پس فرد دیگری را لایک کنید.

شما در طول شبانه روز تنها قادر به گذاشتن ۵۰۰ کامنت می باشید و در هر ساعت نمی توانید بیشتر از ۵۹ کامنت بگذارید.

اینستاگرام حدود ۲۴ ساعت حساب شما را از گذاشتن کامنت در صورت نقص قوانین بالا مسدود می کند. اما اگر کامنت تکرای متعدد بگذارید این نرم افزار به شما به عنوان یک اسپمر و ربات نگاه می کند و کلا حساب شما رو مسدود می کند.

پست گذاری در قوانین جدید اینستاگرام

قابلیت گذاشتن پست و همینطور تصاویر فیلم های مورد نظر یکی از بارزترین ویژگی های اینستاگرام می باشد. تغییر اعمال شده در سال نو میلادی بر روی اینستاگرام شامل پست گذاری می باشد.

به عنوان مثال برای گذاشتن پست در صفحه اینستاگرام تان بر روی آیکون مربعی شکل در قسمت وسط پایین صفحه اینستاگرام میتوانستیم با ضربه زدن بر روی آیکون پست مورد نظر ما را انتخاب کرده و در صفحه اینستاگرام منتشر کنیم.

اما با توجه به روز رسانی جدید اینستاگرام و همینطور اعمال قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ شما می توانید در قسمت استوری نیز بخش پست را انتخاب کرده و در همان قسمت پست مورد نظرتان را بارگذاری کنید.

پس نتیجه میگیریم که طبق قوانین جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ تنها راه دیده شدن در این شبکه اجتماعی فعال بودن شما می باشد.

چراکه اینستاگرام در پی این قوانین جدید قصد دارد کاربران فعال خود را شناسایی کرده و از کاربران غیر فعال و فیک خود جدا کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.